28 Bieg Sylwestrowy Nałęczów – Sao Paulo

W Nałęczowie od 28 lat na przełomie starego i nowego roku odbywa się niezwykły nocny bieg – Bieg Sylwestrowy Nałęczów – Sao Paulo aby w ten  sposób pożegnać stary rok i witać nowy.

Tegoroczny Bieg Sylwestrowy jest wyjątkowy, ponieważ jest uczczeniem pamięci Pana Marka Zadury, człowieka wyjątkowego w historii naszej lokalnej społeczności – jako przedsiębiorcy, który w praktyce realizował ideę społecznej odpowiedzialności biznesu. Pan Marek Zadura był człowiekiem, który nie odmawiał wsparcia dla wielu inicjatyw społecznych, sponsorował przez lata Bieg Sylwestrowy i inne wydarzenia sportowe,
a także  kulturalne oraz renowację miejsc pamięci narodowej i historycznej w naszym regionie.

Bieg Sylwestrowy ma na celu promowanie walorów turystycznych naszego miasta i gminy oraz sportowego i prozdrowotnego trybu życia poprzez uprawianie tego łatwo dostępnego sportu, jakim są biegi, a które w ostatnich latach zyskują coraz więcej  zwolenników. Nałęczów ma doskonałe naturalne tereny i ciągi komunikacyjne jako trasy do uprawiania tego sportu, jak i Nordic Walking – są wyznaczone znakomite trasy na terenie Gminy Nałęczów.

Uczestnicy wystartują 31 grudnia o godz. 23.55, a zakończą zmagania po północy już w 2023 roku.

Zbiórka zawodników a następnie uroczysty Start będzie miał miejsce przy bramie wejściowej do Parku Zdrojowego przy ulicy Chopina – tam także będzie meta. Trasa Biegu jest wyznaczona alejkami Parku Zdrojowego. Przewidywana liczba startujących około 150 zawodniczek i zawodników z kraju i z zagranicy.

Dyrektorem Biegu Sylwestrowego jest jego pomysłodawca, znakomity biegacz  Pan Stanisław Marzec, który bardzo upowszechnił różne zawody biegowe w Nałęczowie.

Organizatorzy tegorocznego biegu to Fundacja Lubelski Fundusz Lokalny w Nałęczowie oraz ULKS Agro Natura Nałęczów. 

Jest dość długa lista Sponsorów, dzięki którym można było zorganizować ten Bieg a wśród nich: Bank Spółdzielczy Nałęczów, IKARDIA Ośrodek Kardiologii Inwazyjnej Sp. z o.o., LUX MED. Uzdrowisko Nałęczów, Sanatorium Uzdrowiskowe Rolnik, Wojewódzkie Zrzeszenie LZS w Lublinie Sanatorium Uzdrowiskowe Związku Nauczycielstwa Polskiego w Nałęczowie – wszyscy sponsorzy są umieszczeni na plakacie, którym bardzo serdecznie dziękujemy za wsparcie.

Tegoroczną edycję patronatem honorowym objęli: Jarosław Stawiarski – marszałek województwa lubelskiego i Wiesław Pardyka – burmistrz Nałęczowa.

Ze sportowym pozdrowieniem i zaproszeniem na Bieg Sylwestrowy 

 Ewa Gułkowska Prezes i Jerzy Rosiak Wiceprezes

Dodaj komentarz